Wełna mineralna w twoim domu
Czy wełna mineralna dobrze izoluje?
Czy wełna mineralna jest bezpieczna?
Czy wełna mineralna nadaje się do wyciszenia domu?
Czy wełna mineralna przepuszcza parę wodną?
Czy wełna mineralna jest trwała?
Czy wełna mineralna dobrze izoluje?
Czy wełna mineralna jest bezpieczna?
Czy wełna mineralna nadaje się do wyciszenia domu?
Czy wełna mineralna przepuszcza parę wodną?
Czy wełna mineralna dobrze izoluje?
Czy wełna mineralna jest trwała?

Trwałość

Wyroby z wełny mineralnej zachowują swoje właściwości izolacyjne przez cały okres użytkowania. Prawidłowo zamontowana wełna mineralna nie osiada i nie kurczy się. Dzięki swej trwałości gwarantuje zwiększoną pasywną ochronę przeciwpożarową budynku oraz zmniejsza ryzyko zatrzymywania wilgoci w budynku, a przez to rozwoju pleśni i grzybów.
Ocieplaj dom wełną mineralną
Badanie na temat trwałości wełny mineralnej zostało przeprowadzone przez niezależny instytut w Monachium i koncentrowało się na izolacji z wełny mineralnej, zainstalowanej prawidłowo minimum 20 lat wcześniej w budynkach na terenie Niemiec, Litwy, Danii i Szwajcarii. Badanie  potwierdziło, że właściwości cieplne wełny mineralnej nie ulegają pogorszeniu w czasie, a konstrukcje, gdzie zastosowano wełnę, zachowują wymagane parametry nawet po 50 latach używania, o ile ocieplenie jest zainstalowane zgodnie z instrukcją producenta.
Wyniki tego badania są dostępne tu: LINK

jakość nie do podrobienia


Jakość wyrobów z wełny mineralnej gwarantują członkowie stowarzyszenia MIWO, producenci wełny mineralnej. To światowe firmy z zapleczem badawczym, obecne w Polsce od ponad 20 lat. Wieloletnie doświadczenie producentów wełny mineralnej, prowadzenie badań technicznych i inwestowanie w innowacyjne fabryki w Polsce, pozwala na oferowanie na polskim rynku budowlanym wyrobów z wełny mineralnej, szklanej i skalnej na najwyższym światowym poziomie, dostępnych dla szerokiego grona inwestorów. Warto również wspomnieć, że Polska jest największym eksporterem wyrobów z wełny mineralnej w Europie.
Na fabrycznie wyprodukowanych wyrobach z wełny mineralnej, szklanej i skalnej – płyt, mat itd, przeznaczonych do izolacji w budownictwie, umieszczony jest kod wyrobu, który wskazuje jednoznacznie, które parametry, spośród znajdujących się w normie PN EN 13162, jako istotne dla określonego zastosowania, są zadeklarowane i gwarantowane przez producenta i na jakim poziomie. Deklaracje Właściwości Użytkowych, gdzie można znaleźć deklarowane przez producentów właściwości wyrobów, są dostępne na stronach internetowych członków MIWO.