footer_isover
Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o. o.

ul. Okrężna 16
44-100 Gliwice
tel. +48 32 339 63 00

Biuro Doradztwa Technicznego

tel. 800 163 121
www.isover.pl


ISOVER to marka budowlana należąca do firmy Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach. W Polsce Saint-Gobain jest jednym z największych inwestorów zagranicznych. Na rynku polskim ISOVER obecny jest od 1993 roku; produkcja wełny mineralnej prowadzona jest w fabryce w Gliwicach.  ISOVER, jako producent mineralnej wełny szklanej i skalnej, oferuje szeroki wachlarz produktów do izolacji budynków w budownictwie ogólnym oraz izolacji technicznych stosowanych w przemyśle. O innowacyjności oferty  świadczą między innymi takie produkty, jak płyta ISOVER Multimax 30 o najniższym wśród produktów z wełny szklanej współczynniku przewodzenia ciepła na świecie (lambda – λ = 0,030 W/(mK). ISOVER stawia na energooszczędność i ochronę środowiska naturalnego – marka bierze udział w projekcie grupy Saint Gobain „Care 4”, przez co zobowiązała się przykładać jak największą uwagę do istoty energooszczędności, co w efekcie ma przynieść nawet czterokrotną redukcję zużycia energii w budynkach będących siedzibą grupy.


footer_knauf
Knauf Insulation Sp. z  o. o.

ul. 1 Sierpnia 6
02-134 Warszawa
tel. +48 22 369 59 00
www.knaufinsulation.pl


Knauf Insulation należy do światowych liderów branży izolacyjnej. Firma oferuje szeroki asortyment produktów izolacyjnych zaspokajających rosnące zapotrzebowanie na oszczędność energii oraz izolacyjność akustyczną w nowych i istniejących już domach, budynkach użyteczności publicznej i w zastosowaniach przemysłowych. Izolacje Knauf Insulation są produkowane w zakładach w Europie, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wełna mineralna na potrzeby rynku polskiego produkowana jest Czechach, w nowoczesnej fabryce w Krupce.  Knauf Insulation należy do grupy Knauf, obecnej na rynku materiałów budowlanych od 1932 roku. Knauf Insulation reprezentuje jedną z najbardziej innowacyjnych marek w branży izolacyjnej, między innymi dzięki przełomowej technologii ECOSE® Technology, będącej rezultatem wielu lat intensywnych prac badawczo-rozwojowych. Technologia ta umożliwia stworzenie nowej generacji materiałów izolacyjnych bez zastosowania formaldehydów, fenolów i sztucznych barwników. Opatentowana ECOSE® Technology ugruntowuje pozycję Knauf Insulation w czołówce światowych firm dbających o zrównoważony rozwój w budownictwie i przyczyniających się do poprawy stanu środowiska.


 footer_paroc
Paroc Polska Sp. z o.o.

ul.Gnieźnieńska 4
62-240 Trzemeszno
tel. +48 61 468 21 90
www.paroc.pl


Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji ze skalnej wełny mineralnej i wiodącym dostawcą energooszczędnych rozwiązań izolacyjnych w regionie Morza Bałtyckiego. Siedziba główna Grupy Paroc znajduje się w Finlandii, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w pięciu krajach: w Finlandii, Szwecji, Litwie, Polsce i Rosji. Ponadto, przedstawicielstwa handlowe znajdują się w 14 krajach europejskich. W Polsce grupa Paroc jest właścicielem zakładu produkcyjnego w Trzemesznie w województwie wielkopolskim, który produkuje i sprzedaje szeroką gamę wyrobów do izolacji wykonanych z wełny skalnej. Produkty obejmują izolacje budowlane, techniczne, dla przemysłu stoczniowego, a także płyty warstwowe i materiały do izolacji akustycznej. Paroc tworzy i wspiera rozwiązania budowlane, służące ochronie środowiska, od energooszczędnych rozwiązań do renowacji budynków, po domy pasywne, które zmniejszają zużycie energii, przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu życia.


 footer_rockwool
ROCKWOOL Polska Sp. z o.o.

ul. Kwiatowa 14
66-131 Cigacice / k. Zielonej Góry
tel. +48 68 385 02 50
www.rockwool.pl


ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL – światowego lidera w produkcji skalnej wełny. ROCKWOOL był pierwszym zachodnim inwestorem, który uruchomił w Polsce produkcję i sprzedaż materiałów izolacyjnych ze wełny skalnej. W ciągu ponad 20 lat funkcjonowania na polskim rynku, firma zainwestowała w proces technologiczny, rozbudowę linii  i instalacje proekologiczne ponad 1,3 miliarda złotych. ROCKWOOL produkuje szeroką gamę wyrobów ze skalnej wełny służących jako izolacja termiczna, akustyczna i przeciwpożarowa w budownictwie mieszkaniowym i ogólnym, obiektach przemysłowych i handlowych oraz instalacjach technicznych. ROCKWOOL Polska posiada dwie fabryki – w Cigacicach koło Zielonej Góry, i w Małkini. Łącznie w obydwu fabrykach ROCKWOOL Polska zatrudnia ponad 1000 pracowników i jest największym producentem skalnej wełny w Polsce.


 footer_ursa
URSA Polska Sp. z o.o.

ul. Armii Krajowej 12
42-520 Dąbrowa Górnicza
tel. +48 32 268 01 01

Biuro Handlowe CTA Plaza

ul. Ruchliwa 15
02-182 Warszawa
tel. +48 22 878 77 60
www.ursa.pl


URSA jest producentem materiałów izolacyjnych, które zapewniają ochronę termiczną, akustyczną i ogniową budynków, obiektów przemysłowych oraz instalacji technicznych. Na rynku europejskim firma posiada 13 zakładów produkcyjnych (w tym zakład produkcyjny w Dąbrowie Górniczej w Polsce). URSA dostarcza klientom w Polsce produkty do szerokich zastosowań. Na rynku polskim URSA działa od lutego 1997, obecnie w dwóch lokalizacjach: zakład produkcyjny w Dąbrowie Górniczej oraz biuro handlowe w Warszawie. Natomiast przedstawiciele handlowi i doradcy techniczni URSA dostępni są na terenie całego kraju. W Polsce firma zatrudnia ponad 150 pracowników. Od 2000 roku URSA w Polsce posiada certyfikat ISO 9001. Dokument ten zaświadcza o tym, że system zarządzania jakością spełnia wymagania międzynarodowej normy DIN EN ISO 9001:2000. System obejmuje projektowanie, produkcję, sprzedaż i dystrybucję wyrobów pod marką URSA®. Firma URSA jest zorientowana na zrównoważony rozwój i efektywność energetyczną budynków. Dzięki poprawieniu wydajności energetycznej budynków produkty URSA pomagają znacznie zredukować zapotrzebowanie na energię. Przekłada się to potem w praktyce na niższe rachunki za ogrzewanie i/lub chłodzenie.